Sowy, seniorzy, wianki i zioła!

Czujecie już nadchodzącą wiosnę? 🙂
Tak, ciężko o to.. ale można przecież posiać kiełki i rzeżuchę i zaraz będzie weselej i bardziej zielono. My w fundacji myślimy od dawna nie tylko o wiośnie ale i o lecie. A to za sprawą naszych wydarzeń, które przygotowujemy dla Was już od lat. 

Po raz trzeci spotkamy się na NOCY SÓW – tym razem w Tenczynku, w sobotę 24 marca, oczywiście pod wieczór. Monika Dudek i Wojciech Gałosz to inicjatorzy tego wydarzenia w gminie Krzeszowice. Pomysłodawcą akcji ogólnopolskiej jest Stowarzyszenie Ptaki Polskie. W tym roku na swój teren, gdzie ponoć sowy lubią przebywać zaprosili nas działkowcy ze Stowarzyszenia Ogrodowego Tenczyńskie Skałki. Szczegóły niebawem!


Od 15 marca
kontynuujemy spotkania w ramach KLUBU AKTYWNEGO SENIORA W TENCZYNKU. Gimnastyka, spotkanie z rękodziełem, tańcem i śpiewem i zwykłe pogaduchy przy kawie i herbacie czekają na seniorów z naszej parafii!

A przy okazji, czy wiecie Państwo, że co czwarta osoba w gminie Krzeszowice jest seniorem? Zapisy już za chwilę!

 

Podczas egzaminów gimnazjalnych uczniowie szkół podstawowych mają wolne, co nie sprzyja ani dzieciom ani rodzicom. Naszym pomysłem na zagospodarowanie czasu dzieci są trzydniowe spotkania pod wspólnym hasłem LEŚNA AKADEMIA. Pierwszy raz zainicjowaliśmy ją w 2016 roku.

 

W dniach 18-20 kwietnia dzieci w grupach max.15 osobowych będą eksplorować tenczyńskie lasy, budować szałasy, zamienią się w przyrodniczych tropicieli.

 

 

 

fot. Marian Lewicki

 

VII NOC ŚWIĘTOJAŃSKA W TENCZYNKU wypada w tym roku właśnie w wigilię Świętego Jana, w sobotę 23 czerwca. Od końca ubiegłego roku poszukujemy funduszy na jej organizację, składamy wnioski, obmyślamy plan działania. Chcecie nas wspomóc? Macie fajne pomysły? Czekamy!

 

 

15 sierpnia to tradycyjnie nasze wyjątkowe, urocze i bardzo pożyteczne wydarzenie – ZIELE Z ZIÓŁ… W RUDNIE. W kaplicy w Rudnie odbywa się właściwie finał wydarzenia – konkurs na tradycyjny bukiet na Święto Matki Boskiej Zielnej.

Ale już od lipca rozpoczynają się ekologiczne warsztaty w terenie. Chodzimy po łąkach i polach, zbieramy zioła, uczymy się komponować bukiety – zawsze w kilku gminach powiatu krakowskiego.

Czekamy na Was – mieszkańców Tenczynka, ale i gminy Krzeszowice, powiatu krakowskiego i całej Małopolski!