LEŚNA AKADEMIA – najlepiej nam w błocie!

W lesie i nad wodą, w liściach i na mokradłach, z żabami, kijankami, traszkami, wszelakimi owadami oraz śladami dzikich zwierząt. W szałasach, pod drzewami, boso i w kaloszach, a przede wszystkim bardzo BLISKO NATURY.

Tak minęły 30 dzieciom i ich opiekunom 3 kwietniowe dni. Wojciech Gałosz, Kasper Jakubowski oraz Małgorzata Łaciak z wielkim entuzjazmem dzielili się wszystkim co wiedzą na temat przyrody i życia w lesie, pod wodą i na wodzie. Byli z nami:

Wojciech Gałosz – współpracuje od lat z naszą fundacją, współorganizując między innymi Noc Sów i Leśną Akademię. Juror w konkursie Ziele z ziół… Prowadzi wiele projektów przyrodniczych i badawczych w całej Polsce. Lubi odkrywać  z dziećmi tajemnice lasu.

Kasper Jakubowski – założyciel stowarzyszenia Dzieci w Naturę. Architekt krajobrazu, edukator, miłośnik taplania się w błocie, propagator idei “dzieci brudne to dzieci szczęśliwe”.

Małgorzata Łaciak – biolożka, doktorantka PAN, edukatorka, członkini stowarzyszenia Dzieci w Naturę, ekspertka od pełzającej drobnicy.

JAK BYŁO? Zobaczcie sami 🙂