Wyjątkowy koncert na 100-lecie odzyskania niepodległości!

DALEKO TA BRAT NA WOJNIE?
Zapomniane pieśni podkrakowskich wsi
8 grudnia 2018, godz. 16.00
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Krzeszowicach

 

Monika Dudek i Daniel Kűbler są pomysłodawcami projektu, poprzez który promują dawne ludowe pieśni, których tematem przewodnim są czasy wojny.
Tych dwoje artystów, śpiewaków, regionalistów, folklorystów jest również wykonawcami wszystkich utworów, zaśpiewanych bądź a capella, bądź z akompaniamentem heligonki, skrzypiec i akordeonu.

fot. Anna Tarko

W roku 2018, w którym świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wiele instytucji i podmiotów organizuje szereg wydarzeń o charakterze patriotycznych, w tym najczęściej konkursów, akademii, koncertów, obchodów „ku czci”. Pomysłodawcy projektu w tym wyjątkowym dla Polaków roku skierowali swoje działania w obszar mało rozpoznany i najczęściej pomijany w uroczystych akademiach.

Celem Fundacji Kobieta w Regionie, która jest wydawcą płyty, jest przywrócenie tych pieśni mieszkańcom podkrakowskich wsi. To uznajemy za istotny wkład w ochronę dziedzictwa regionalnego Małopolski i obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Serdecznie zapraszamy na koncert promujący projekt i wydanie płyty z pieśniami, zapisanymi w miejscowościach, leżących na terenie województwa małopolskiego, szczególnie powiatu krakowskiego.

Wstęp wolny!

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania ANNIE TARKO autorce sesji zdjęciowej.

Partnerem projektu „Zapomniane pieśni ludowe podkrakowskiej wsi. Chronimy dziedzictwo Małopolski” jest Województwo Małopolskie.