Jajeczko online w Klubie Senior+

W ostatnim czasie członkowie Klubu Senior+ w Krzeszowicach udowodnili, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych!

W odpowiedzi na narodową kwarantannę zorganizowaliśmy „jajeczko” online!

Od 5 lat, najpierw na ul. Szkolnej a później w Kopalni Talentów w Krzeszowicach, członkowie Klubu Senior+ (wcześniej Ośrodek Integracji Seniorów i Młodzieży) razem przeżywają święta wielkanocne oraz Bożego Narodzenia, zawsze organizując uroczyste spotkania, podczas których składają życzenia i smakują świąteczne potrawy.

W tym roku, ze względu na epidemię COVID-19, nie mogliśmy tradycyjnie kontynuować tego zwyczaju. Na wszystko jednak znajdzie się sposób.

W Wielką Sobotę popołudniu 30 osób, które posiadają konto na Facebooku połączyło się dzięki wideokonferencji. Jako że aplikacja umożliwia jednoczesne nadawanie obrazu tylko przez 8 osób, zmienialiśmy się i dzieliliśmy tak, by jak największa ilość osób mogła ze sobą porozmawiać i złożyć świąteczne życzenia. Prezentacja wielkanocnych koszyczków, chwalenie się przygotowanymi potrawami i menu na świąteczne śniadanie – a to wszystko przed ekranami laptopów, komputerów i telefonów. Pozdrowieniom i uśmiechom nie było końca.

Stęsknieni za cotygodniowymi spotkaniami okazali się być zarówno pracownicy jak i beneficjenci Klubu.

Bardzo cieszy nas fakt, że nasi seniorzy tak sprawnie radzą sobie z obsługą mediów społecznościowych i mamy możliwość być blisko nawet w tych trudnych czasach zamknięcia we własnych domach.