ZIELE z ZIÓŁ – już po raz dziewiąty!

ZIELE Z ZIÓŁ. Warsztaty ekologiczne oraz konkurs na tradycyjny bukiet na Święto Matki Boskiej Zielnej.

Wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Rudno serdecznie zapraszamy do udziału w dziewiątej edycji naszego projektu projektu, poświęconego jednocześnie ekologii i tradycji. Warsztaty organizowane w trzech gminach powiatu krakowskiego poprzedzają konkurs, na który zapraszamy jak zwykle 15 sierpnia do Rudna.

PROGRAM 15 sierpnia 2021
Kościół pw. św. Rafała Kalinowskiego w Rudnie

9.00 – rejestracja bukietów
10.15 – msza święta i poświęcenie bukietów
11.15 – koncert pieśni Maryjnych w wykonaniu Chóru Cantate Anima 
12.00 – Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród
12.30 – Biesiada w Sadzie przy muzyce ludowej na żywo (obok Muzeum Agatów) – realizowana w ramach projektu ZIELE Z ZIÓŁ 2021. Chronimy
i upowszechniamy dziedzictwo regionu
.

W konkursie biorą udział mieszkańcy wielu gmin powiatu krakowskiego
i chrzanowskiego. Co roku zwiększamy zasięg konkursu oraz poszerzamy działania edukacyjne z zakresu ekologii, zielarstwa i bioróżnorodności skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych.

*
Projekt “Ziele z ziół…” to atrakcyjna propozycja spędzenia wolnego czasu, skierowana do całej rodziny. Często w wydarzeniu biorą turyści, którzy w ten właśnie świąteczny dzień znaleźli się na szlaku wiodącym do Zamku w Rudnie. Zachęcamy również do odwiedzenia powstałego w ubiegłym roku Muzeum Agatów.

*

Organizatorzy wydarzenia: Fundacja Kobieta w Regionie oraz Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rudno.

Partnerzy wydarzenia: Parafia św. Katarzyny w Tenczynku, Muzeum Agatów w Rudnie, Chór Cantate Anima, Zamek Tenczyn w Rudnie, Stowarzyszenie Ogrodowe Tenczyńskie Skałki, Klub Senior+ w Krzeszowicach, KGW Cianowice, KGW Rybna, Zdjęcia i Spacery po Rybnej – blog osobisty.

Wydarzenie jest realizowane dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Krakowskiego oraz Gminy Krzeszowice.  DZIĘKUJEMY!