Warsztaty w Rybnej!

Ależ to było niezwykłe popołudnie i wieczór! Rybna przyjęła nas z otwartymi rękami, a pogoda dopisała znakomicie.
Koło Gospodyń Wiejskich w Rybnej oraz „Zdjęcia i spacery po Rybnej – blog osobisty” pomogli w przygotowaniu i promocji warsztatów, a państwo Joanna i Janusz Kędzierscy ugościli uczestników spotkania w swoim ogrodzie. Spotkanie rozpoczęliśmy spacerem po zakamarkach Rybnej, zbierając napotkane po drodze zioła i na bieżąco komentując ich zastosowanie w tradycji ludowej.

Monika Dudek opowiedziała zebranym o zwyczajach związanych z tworzeniem zielnych bukietów, a Wojciech Gałosz o znaczeniu bioróżnorodności oraz wykorzystania w praktyce ziół i roślin miododajnych oraz wabiących motyle. Wszyscy uczestnicy otrzymali komplet wydawnictw poświęconych tradycjom obchodzenia Święta Matki Boskiej Zielnej, wydanych dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Krakowskiego i Gminy Krzeszowice.

Zapach traw, ziół i zbóż towarzyszył nam podczas całego spotkania, które zakończyło się tuż przed zachodem słońca. Nie tyko edukacja, ale i integracja z mieszkańcami kolejnej gminy powiatu krakowskiego jest ogromnym walorem naszych zielnych warsztatów. Dziś poznaliśmy mieszkańców Rybnej, Przegini Duchownej, Sanki, Zalasu, Tenczynka i Krzeszowic. Wielką niespodzianką było dla nas uczestnictwo w spotkaniu mieszkanek Krakowa, seniorek z Centrum Aktywności Seniora. Do zobaczenia 15 sierpnia w Rudnie!