SIERPIEŃ W KLUBIE SENIOR+

Sierpień upłynął w Klubie Senior+ niezwykle szybko i aktywnie.
Nasi seniorzy z dużą przyjemnością brali udział w wydarzeniach organizowanych na terenie naszej gminy.
6 sierpnia uczestniczyli w koncercie grupy Sarha Crewe. Koncert z cyklu „Muzyczna Fontanna” z powodu złych warunków atmosferycznych odbył się wyjątkowo nie na Rynku, a w Kopalni Talentów. Muzyka na żywo wykonywana przez młodych artystów bardzo przypadła do gustu wszystkim obecnym.
8 sierpnia na krzeszowickim rynku odbyła się impreza dedykowana starszemu pokoleniu. Podczas „Niedzieli dla Seniora” była możliwość skorzystania z porad lekarskich, zaszczepienia się oraz spisania się w Narodowym Spisie Powszechnym.
Atrakcją wieczoru był koncert „Śpiewające Fortepiany”, podczas którego wystąpili znakomici Janusz Majewski i Janusz Tylman.
Kolejną imprezą, w której wzięliśmy aktywny udział było „Ziele z ziół” w Rudnie–piękna msza w urokliwej kaplicy a następnie biesiada w sadzie, podczas której serwowano znakomite przekąski. Ogromne wrażenie zrobił na nas ogrom ziół i roślin, którymi udekorowano kaplicę. Chociaż w tym roku nie wzięliśmy udziału w konkursie najpiękniejszy bukiet,
z przyjemnością oglądaliśmy propozycje zgłoszone przez innych uczestników imprezy.
Jak co miesiąc odbyły się zajęcia z rękodzieła prowadzone przez Annę Koblak. Spotkania z rękodziełem cieszą się dużą popularnością wśród naszych seniorów. W tym miesiącu przygotowaliśmy wspólnie obręcze na serwetki, które przydadzą się podczas dekorowania stołu dla gości.
W Tenczynku kontynuujemy spotkania ze śpiewem – raz w miesiącu seniorki spotykają się by wspólnie uczyć się piosenek i przyśpiewek, które pochodzą z naszego regionu i nie tylko.
Wtorki, czwartki i piątki to w naszym Klubie czas na gimnastykę. Ze względu na duże zainteresowanie i różny stopień zaawansowania ćwiczących, stworzyliśmy cztery grupy, które pod okiem Beaty Kuźnik szlifują swoją sylwetkę, wzmacniają mięśnie i wykonują ćwiczenia oddechowe. Zajęcia z gimnastyki odbywały się hybrydowo – część seniorek ćwiczyła w siedzibie Klubu, część online za pośrednictwem platformy ZOOM.
Pamiętamy też o innych formach aktywnego spędzania czasu – dużą popularnością cieszą się spacery po Tenczynku i Krzeszowicach – część seniorów zabiera ze sobą kijki do nordic walking, inni spacerują, ciesząc się piękną pogodą i miłym towarzystwem.
20 sierpnia zabraliśmy naszych seniorów do krakowskiego ZOO. Jak się okazało trafiliśmy w dziesiątkę, przywołując miłe wspomnienia z dawnych lat. Piękna pogoda, egzotyczne zwierzęta i spacer na świeżym powietrzu były doskonałym sposobem na miłe spędzenie piątkowego popołudnia.
W zastępstwie jednej z gimnastyk, która nie mogła odbyć się zgodnie z harmonogramem, zapewniliśmy naszym seniorom niecodzienną rozrywkę – aktywność fizyczną w nieco innej formie. Wizyta w miejscowej kręgielni bardzo ucieszyła seniorów, część z nich złapało nawet bakcyla do dalszej gry i na pewno jeszcze nie raz powrócimy w to miejsce.
Od sierpnia Seniorzy z Tenczynka rozpoczynają zajęcia na trzebińskim basenie. W ostatnie poniedziałki każdego miesiąca wynajęty przez nas bus zawozi je na aqua aerobik. Wrażenia po pierwszej lekcji są bardzo pozytywne, mamy nadzieję, że zostanie tak do końca.
Na Facebookowym profilu Klubu nadal na bieżąco zamieszczane są informacje, które mogą się przydać osobom 60+ – dotyczące szczepień, ostrzegające przed oszustami, ciekawe informacje ze świata kultury i wiele innych wiadomości.