Październik w Klubie Seniora

Na początku października nasi Seniorzy wybrali się do kina „Sokół” w Trzebini gdzie zobaczyli film „Najmro – kocha, kradnie, szanuje” – komedię akcji inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL wymykając się 29 razy organom ścigania. Film bardzo przypadł do gustu wszystkim obecnym podczas wyjazdu.

13 października nasz Klub odwiedziła pani Żaneta Laskowska z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Opowiedziała naszym Seniorom o tym jakie możliwości wsparcia może zaoferować im miejscowy ośrodek – rodzaje świadczeń i progi finansowania. Uczestnicy mogli zadawać pytania, by zorientować się gdzie szukać pomocy w przypadku konkretnych wydarzeń.

15 października nasi Seniorzy bawili się w Krakowie! Razem z Seniorami z CAS „Aktywni Seniorzy Razem” wzięli udział w spotkaniu „POGODNA JESIEŃ – SPOTKANIE INTEGRACYJNE 60+!” w Pałacu Potockich na krakowskim Rynku. Podczas spotkania mogli wysłuchać wykładu o właściwościach ziół, wymienić się dobrymi praktykami, pomysłami na zajęcia, ćwiczenia gimnastyczne itp. Były też wspólne tańce i śpiewy – to był wspaniały dzień!

20 października podczas zajęć z rękodzieła prowadzonych przez Annę Koblak przygotowywaliśmy jesiennie wieńce z szyszek i suszonych roślin, które ozdobią ich domy i mieszkania. Będą one również znakomitą ozdobą na groby przed zbliżającym się świętem zmarłych.

27 października, dzięki współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy społecznej rozpoczęliśmy cykl spotkań ze lekarzami specjalistami. Na pierwszym z nich gościliśmy lek. Med. Bogusława Rudla – angiologa i chirurga naczyniowego, który opowiedział naszym seniorom o profilaktyce i przyczynach chorób żył i tętnic. Poza częścią wykładową nie zabrakło również czasu na pytania i indywidualne konsultacje z panem doktorem.

Wtorki, czwartki i piątki to w naszym Klubie czas na gimnastykę. Ze względu na duże zainteresowanie i różny stopień zaawansowania ćwiczących, stworzyliśmy cztery grupy, które pod okiem Beaty Kuźnik szlifują swoją sylwetkę, wzmacniają mięśnie i wykonują ćwiczenia oddechowe. Zajęcia z gimnastyki odbywały się hybrydowo – część seniorek ćwiczyła w siedzibie Klubu, część online za pośrednictwem platformy ZOOM.

Pamiętamy też o innych formach aktywnego spędzania czasu – dużą popularnością cieszą się spacery po Tenczynku i Krzeszowicach – część seniorów zabiera ze sobą kijki do nordic walking, inni spacerują, ciesząc się piękną pogodą i miłym towarzystwem. Seniorki z Tenczynka kontynuują wyjazdy na aqua areobik w Trzebini.

Na Facebookowym profilu Klubu nadal na bieżąco zamieszczane są informacje, które mogą się przydać osobom 60+ – dotyczące szczepień, ostrzegające przed oszustami, ciekawe informacje ze świata kultury i wiele innych wiadomości, które mogą uprzyjemnić czas.