Etno Małopolska – i my tam byliśmy!

Było nam bardzo miło, że mogliśmy dziś odebrać czek na 15 000 zł, otrzymany w konkursie grantowym Etno Małopolska. Konkurs jest organizowany w tym roku po raz pierwszy, przez Województwo Małopolskie. W jego ramach organizacje pozarządowe mogą ubiegać się o wsparcie finansowe z przeznaczeniem na zakup strojów lub elementów strojów regionalnych z terenu MałopolskiZakupom musi towarzyszyć organizacja co najmniej jednego wydarzenia związanego z popularyzacją dziedzictwa kulturowego Małopolski. 

A nasz projekt to „Oczepiny po krakowsku – wesele w Wygiełzowie!”, realizowany w partnerstwie z Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec. W skansenie, w jednej z zabytkowych chałup będziemy nagrywać fragment oczepin. Aktorami tego mini widowiska będą członkowie grup śpiewaczych i zespołów z naszego regionu. Realizację widowiska zaplanowaliśmy na listopad 2022. Wśród zakupionych strojów znajdzie się między innymi strój ślubny wraz z misternie wykonaną koroną.

Symboliczny czek od marszałek Iwony Gibas odebrały podczas uroczystości w Operze Krakowskiej przedstawicielki Fundacji – Karolina Reed oraz Sylwia Ryś.