MAPA KOBIET

 www.mapakobietregionu.pl

 

RUSZAMY Z MAPĄ KOBIET REGIONU

Możecie już oglądać pierwsze efekty naszej pracy.

Stopniowo dodawać będziemy kolejne wpisy, czekamy także na nowe zgłoszenia!

Mapa oraz opisy kobiet dostępne na stronie www.mapakobietregionu.pl

Serdecznie zapraszamy!! 🙂

11539610_10207440283504823_4740024097910985609_n

ENWRA- European Network of Women from Rural Areas czyli EUROPEJSKA SIEĆ KOBIET Z OBSZARÓW WIEJSKICH to pierwszy międzynarodowy projekt, realizowany przez Fundację Kobieta w Regionie, ściśle powiązany z zadaniami statutowymi organizacji. Jest on realizowany w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie”, Projekty Partnerskie Grundtviga i potrwa do czerwca 2015 roku.
Jednym z celów projektu jest budowa sieci partnerstwa kobiet zamieszkujących obszary wiejskie, umożliwienie kobietom z tych regionów wzięcia udziału w wizytach studyjnych w krajach partnerskich oraz opracowanie programu działań powstałej sieci.

Istotnym i ważnym aspektem projektu, będącym jednocześnie celem statutowym fundacji, jest stworzenie bazy aktywnych i twórczych kobiet, którą nazwaliśmy MAPA KOBIET REGIONU.

 

Serdecznie zachęcamy do przysyłania do nas kandydatur kobiet, które mogliśmy zaprezentować w powstającej bazie i których działalność mogłaby stać się inspiracją dla innych osób.
Nasza mapa obejmie artystki, twórczynie ludowe, kobiety zajmujące się rękodziełem, agroturystyką, działające
w obszarze pomocy społecznej, kobiety przedsiębiorcze, działające w szczególności na rzecz swojego lokalnego środowiska, animujące życie kulturalne i społeczne swojej wsi i regionu.
Na początek skupimy się na kobietach z Gminy Krzeszowice i jej okolic, potem mamy nadzieję stopniowo poszerzać zasięg mapy.

Chcemy by kobiety wzajemnie się inspirowały i wspierały, tworzyły wspólnoty i poszerzały swoje możliwości rozwoju osobistego i zawodowego. Chcemy promować ich działania, ich twórczość, ich idee.
Liczymy na Twoją pomoc!

Wszelkie propozycje prosimy kierować na adres mapa@kobietawregionie.pl.

Możesz także wypełnić ANKIETĘ