KLUB SENIOR+

Spotkanie z Oleńką

W najbliższy piątek o godz. 16.00 w naszym Klubie wieczór z poezją Olgi Drahonowskiej-Małkowskiej.
Harcerze z Hufiec ZHP Krzeszowice, 37 Drużyny Wędrowniczej „Zakon Feniksa”, zaprezentują nam wybór wierszy słynnej Oleńki przeplatany fragmentami jej życiorysu.

Serdecznie zapraszamy!  

ZACZYNAMY NOWY SEZON!

Po ponad trzech latach opuściliśmy naszą siedzibę na ulicy Szkolnej i teraz, w bardziej przestronnym miejscu, blisko dworca PKP i dworca busów, zaczynamy na nowo nasze spotkania.

Florianówka, Kopalnia Talentów, remiza OSP przy ulicy Floriana –  różnie kojarzymy i nazywamy to miejsce. Teraz, dla nas, krzeszowickich seniorów i pracowników oraz wolontariuszy Fundacji Kobieta w Regionie, to w wyznaczone dni siedziba KLUBU SENIOR +.
Mamy nadzieję, że sąsiedztwo osiedli, łatwy dojazd dla osób spoza Krzeszowic spowoduje napływ nowych członków Klubu, którzy docenią tę inicjatywę i możliwość integracji z innymi mieszkańcami gminy.

Zapraszamy do nas:

WTORKI, od 11.00 do 15.00
ŚRODY, od 8.00 do 12.00
PIĄTKI, od 14.00 do 18.00

W środy planujemy gimnastykę i zajęcia z zakresu „zdrowy kręgosłup”, wtorki to czas na spotkania ze specjalistami różnych dziedzin, prelekcje o podróżach i przede wszystkim swobodne spotkania przy kawie i prasie.

W piątki rezerwujemy czas na warsztaty rękodzieła, spotkania kulinarne oraz – uwaga nowość! -FAJFY DLA SENIORÓW 

Niezależnie od ustalonych aktywności, zawsze możecie Państwo przyjść do nas by pogawędzić ze znajomymi, poczytać bieżącą prasę, pograć w scrabble, poczytać książkę, wypić bezpłatnie kawę czy herbatę.

O wszystkich planach i szczegółach spotkań możecie Państwo przeczytać na bieżąco na naszym profilu na FACEBOOKU – 

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie, pomysły, propozycje! To miejsce dla Was i tworzone przez Was!

Czekamy na seniorów w KLUBIE SENIOR+ na ul. Floriana 3 w Krzeszowicach! 

***
Projekt realizowany przez Fundację Kobieta w Regionie jest finansowany z dotacji Wojewody Małopolskiego i środków własnych Gminy Krzeszowice

 Spotkanie opłatkowe na Szkolnej

19 grudnia nasi seniorzy spotkali się po raz ostatni w tym roku, na Szkolnej jak zawsze mówili, by zakończyć uroczyście miniony rok i złożyć sobie życzenia na nadchodzące święta.

Agnieszka Wołodko, kierowniczka Ośrodka, podziękowała wszystkim za cały rok pracy, spotkań, wypełniony życzliwością i radością z bycia razem.
Powitała gości, w tym panią Anetę Solarz, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzeszowicach oraz Katarzynę Szymczychę, kierownik Sekcji Administracyjno-Prawnej.

Także burmistrz Wacław Gregorczyk oraz Leszek Kramarz, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Publicznego, Statutów, Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Miejskiej w Krzeszowicach, złożyli seniorom świąteczne życzenia.

Potem zaczęto wspominać – Boże Narodzenie na wsi, w czasach wojny i tuż po wojnie, świąteczne, bardzo proste wówczas potrawy, chodzących po domach kolędników, wiejskie figle po pasterce.

W przygotowaniu poczęstunku pomogła niezawodna jak zwykle krzeszowicka młodzież, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2, niektórzy od początku związani z Ośrodkiem.

Wycieczka do Wieliczki

8 listopada nasi seniorzy wybrali się do Wieliczki. Mieliśmy okazję zwiedzać trasę pielgrzymkową położoną na terenie tamtejszej Kopalni Soli.
Podziwialiśmy urokliwe korytarze i kaplice, wsłuchując się w ciekawe opowieści naszego przewodnika, pana Roberta. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu

_ABK2388
« 1 z 68 »

Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie” –  przed dniem Wszystkich Świętych etnolog Monika Dudek opowiedziała naszym seniorom i młodzieży o starodawnym zwyczaju odprawiania dziadów i innych tematach związanych ze zbliżającym się Świętem Wszystkich Świętych.

Tydzień z kuchnią węgierską

„Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść” ? – Bzdura!  Nasi seniorzy udowodnili dziś, że w grupie siła!

Przygotowane przez nich leczo było znakomite! Dziękujemy wszystkim za mile spędzone popołudnie.

wegry (8)
« 1 z 8 »

Wycieczka do Zakrzowa i Kalwarii Zebrzydowskiej

W miniony weekend (6-7 października) wybraliśmy się na wycieczkę do Zakrzowa i Kalwarii Zebrzydowskiej.
W tamtejszym Ośrodku Wczasowo Rekolekcyjnym Caritas miło spędziliśmy czas spacerując po pięknie zalesionych terenach, korzystając z atrakcji znajdujących się na miejscu. Dzięki temu, że pogoda była przepiękna, sobotę zakończyliśmy ogniskiem.
W niedzielę udaliśmy się na mszę do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zwiedziliśmy tamtejsze sanktuarium oraz dróżki.

SAVE_20181007_164728
« 1 z 4 »

 

Dzień Seniora

1 października wypada Międzynarodowy Dzień Seniora. Z tej okazji przygotowaliśmy dla seniorów mały poczęstunek i kilka niespodzianek.
Młodzież z ośrodka przygotowała znakomite, piękne, kolorowe owocowe szaszłyki. Poza tym na stołach znalazły się pyszne ciasta i ciasteczka. Każdy senior otrzymał słodki upominek ze specjalną dedykacją oraz kartkę z życzeniami od młodzieży i pracowników ośrodka.
Życzenia naszym seniorom złożyła również prezes Fundacji Kobieta w Regionie – Monika Dudek.

dzień seniora (38)
« 1 z 7 »

Przygoda z kuchnią grecką

grecja  (13)
« 1 z 17 »

Wizyta w wiosce indiańskiej

10 września seniorzy i młodzież z naszego ośrodka wybrali się do Zalasu, do wioski indiańskiej APARAHO.

Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem wykonywali postawione przez wodza zadania – jesteśmy z Was bardzo dumni! 

Zajadając się kiełbaskami z ogniska z przyjemnością słuchaliśmy opowieści o Indianach.

Zdecydowanie był to udany dzień!

IMG_20180910_174926
« 1 z 50 »

O emocjach słów kilka

Dziś zajęcia warsztatowe z naszą panią kierownik – Agnieszką Wołodko. O emocjach i o tym, jak te złe przekuć w pozytywne działanie

IMG_20180416_155532
« 1 z 3 »

 Wielkanocne spotkanie

9 kwietnia – w naszym ośrodku przedłużamy świąteczną atmosferę! Dziś zorganizowaliśmy wielkanocne spotkanie, tzw jajeczko. Na stole ponownie zagościły ćwikła, chrzan, babki i oczywiście faszerowane jajka! Jak zwykle było pysznie i wesoło!

świeta wielkanoc (1)
« 1 z 4 »

Robimy pisanki!

Przed świętami wielkanocnymi spotkaliśmy się, by wspólnie przygotowywać piękne, kolorowe pisanki. Nieco mniej tradycyjne, gdyż do ich zdobienia użyliśmy kolorowych piór, cekinów, tasiemek i koronek.

pisanki  (12)
« 1 z 11 »

 

19 marca – spotkanie  Jackiem Kretem

Pan Jacek opowiedział naszym seniorom od czego można i warto się ubezpieczać. 🙂

 Dzień Kobiet w Ośrodku Integracji Seniorów i Młodzieży

W tym roku Dzień Kobiet świętowaliśmy podwójnie! Podczas poniedziałkowego spotkania, 5 marca, Bożena Klatecka przygotowała dla naszych pań zabiegi pielęgnacyjne na dłonie.
Natomiast 8 marca spędziliśmy wraz z Klubem Seniora „Radość Życia” w Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach.  Życzenia wszystkim paniom złożyli m.in. radny Powiatu Krakowskiego Jerzy Wnęk i wicedyrektor CKiS Paweł Czyż. Poza kwiatami prezentem na Dzień Kobiet był recital Beaty Zacharko. Artystka, wspólnie z akompaniującym jej przy pianinie Wiesławem Gertnerem, zaśpiewała wiele znanych i lubianych polskich szlagierów. Recital miał charakter znanej i popularnej przed laty audycji radiowej „Podwieczorek przy mikrofonie”.

dd (14)
« 1 z 14 »

Porozmawiajmy o jodze – spotkanie z Beatą Kuźnik

Dziś gościem w naszym ośrodku była pani Beata Kuźnik, która prowadzi szkołę jogi Pracownia Tenczynek, Tęczowa 5

Nasze seniorki i młodzież z zainteresowaniem słuchali o tym jak ważne jest to jak się odżywiamy, oddychamy i jak dbamy o swoje ciało.

Pani Beata pokazała nam również kilka ćwiczeń na oddychanie, a dzięki pani Klaudii mogłyśmy zobaczyć kilka podstawowych pozycji, które może wykonać nawet początkujący.

Serdecznie dziękujemy za dzisiejsze spotkanie!

joga (5)
« 1 z 10 »

Warsztaty walentynkowe

Z okazji wypadających 14 lutego Walentynek zorganizowaliśmy spotkanie, podczas którego każdy z uczestników mógł przygotować swoją własną walentynkową kartkę – dla męża, żony, przyjaciółki, babci lub wnuczka.

Seniorzy i młodzież świetnie bawili się tworząc dzieła, a rezultaty ich pracy możecie zobaczyć w galerii.

walentynki  (16)
« 1 z 16 »

Ostatki w Ośrodku Integracji

5 lutego urządziliśmy spotkanie ostatkowe. Licznie zebrani seniorzy w towarzystwie młodzieży słuchali swoich ukochanych przebojów, śpiewali biesiadne piosenki, rozmawiali się i śmiali przy gorącej herbacie i pysznych pączkach. Zapraszamy do fotorelacji:

27752125_1538455442858767_4191664944568295340_n
« 1 z 10 »

Maski karnawałowe!

maski  (14)
« 1 z 14 »

Wyjazd do Muzeum Podziemia Rynku w Krakowie

Ostatni roboczy dzień 2017 roku spędziliśmy bardzo przyjemnie, zanurzając się – prawie dosłownie – w historię starego Krakowa. Największe, interaktywne podziemne muzeum w Polsce zachwyciło tak młodszych jak i starszych.

Każdy mieszkaniec naszej gminy i okolic powinien tam pojechać choć jeden raz i zarezerwować trochę czasu na zwiedzanie!

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zachęca:

„Spacerując między Sukiennicami a kościołem Mariackim, można nie zdawać sobie sprawy, że pod ziemią, na głębokości kilku metrów, kryje się prawdziwy skarbiec wiedzy o przeszłości Krakowa. Aby go odkryć, wystarczy zejść do Rynku Podziemnego.”

My zeszliśmy i odkryliśmy fascynującą historię Krakowa.

Spodobała nam się możliwość poznania swojej wagi w kamieniach, funtach i cetnarach. Przeliczenie tego na kilogramy to niezła zagadka, ale nie każdy z nas stanął na wadze.

Dziękując wszystkim za dobry wspólny czas zapraszamy do Ośrodka już we wtorek, 2 stycznia 2018 roku, w godzinach od 14.00 do 18.00!

podziemia (11)
« 1 z 10 »

Spotkanie Wigilijne 2017

We wtorek,19 grudnia, odbyło się nasze spotkanie opłatkowe, podsumowujące rok działalności Ośrodka. Dzięki gościnności dyrekcji Centrum Kultury i Sportu, mogliśmy spotkać się w pięknym otoczeniu prac Zdzisława Słoniny.

Swoją obecnością zaszczycili nas pan Adam Godyń – przewodniczący Rady Miejskiej oraz pani Katarzyna Szymczycha z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wieczór uświetnił występ zespołu Kozierowianie, z inscenizacją obrzędu święcenia owsa na Święto świętego Szczepana.

Wszystkim seniorom, młodzieży z naszego ośrodka oraz naszym przyjaciołom składamy najserdeczniejsze życzenia, spokojnych rodzinnych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku!

2018 wigilia (22)
« 1 z 22 »

Świąteczne wycinanki
25552293_1494384307265881_4512046719068473561_n
« 1 z 10 »

Przedświąteczna relaksacja

Święta i koniec roku to bez wątpienia piękny czas. Niestety, często zdarza się, że bywa też nerwowy.

Dlatego jutro o godz.16.00 zapraszamy na relaksację i jogę śmiechu.
Zajęcia poprowadzi pani psycholog Emilia Owoc.
Gabinet Pomocy Psychologicznej w Krzeszowicach

Naładuj się z nami pozytywną energią! 

 Gruzja i góra Kazbek

W poniedziałek, 4 grudnia, o godz. 16.30 spotkanie z panią Agnieszką Fryt, która opowiedziała nam o swojej podróży do Gruzji i zdobyciu góry Kazbek.

 

 Spotkanie z Wiolettą Frankiewicz

Naszym gościem była Wioletta Frankiewicz – polska lekkoatletka, rekordzistka świata w biegu na 2000 metrów z przeszkodami, medalistka Mistrzostw Europy, opowiadała o swojej sportowej karierze, treningach i udziałach w Olimpiadach w Atenach i Pekinie. Zaprezentowała obecnym swoje medale, cierpliwie rozdawała także zdjęcia z autografami. Wspaniała atmosfera, dużo śmiechu, żartów, wspaniałych fotografii ze zgrupowań i zawodów i przede wszystkim ogrom niesamowitych informacji i ciekawostek o tym jak wygląda życie sportowca.

wiola (6)
« 1 z 6 »

Andrzejki!

Z tej okazji pani etnolog Monika Dudek opowiedziała naszym seniorom i młodzieży o magii, ludowych tradycjach i przesądach, a także wróżbach, jakie chłopcy i dziewczęta przygotowywali na te dni. Wróżyliśmy my zatem i my –
z fasoli, kolorowych karteczek, układaliśmy również buty, by dowiedzieć się kto pierwszy o żeni się lub wyjdzie za
mąż.

andrzzejki (9)
« 1 z 9 »

 Z wizytą u Burmistrza Gminy Krzeszowice

Olga, Karolina Zosia i Bartek – stali bywalcy naszego Ośrodka przy Szkolnej 3, poprosili o spotkanie z Burmistrzem Gminy Krzeszowice Wacławem Gregorczykiem i zostali przez niego ugoszczeni w środę, 15 listopada.

Nasza młodzież chciała porozmawiać o możliwości powstania w Krzeszowicach wrotowiska, czyli zadaszonego miejsca do jeżdżenia na wrotkach i rolkach.
Już wcześniej rozmawiali o tym z Przewodniczącą Osiedla, na którym chcieliby, aby takie miejsce powstało oraz z przedstawicielem Młodzieżowej Rady Miejskiej.
Wizyta w gabinecie Burmistrza była uwieńczeniem drogi starań a zarazem wspaniałą lekcją o samorządzie terytorialnym.
Pan Burmistrz nie tylko z zainteresowaniem wysłuchał argumentów przemawiających za słusznością realizacji pomysłu młodzieży, ale opowiedział przy okazji jak tworzy się budżet Gminy, ile kosztów stałych ponosi się w skali roku i jak wygląda podejmowanie decyzji którą z propozycji mieszkańców zrealizować w danym roku. Poruszył również kwestię posiadania przez gminę własnych gruntów, bo tylko na takich terenach można coś planować, odniósł się też do hierarchii potrzeb społecznych czyli zasięgu problemu, który się rozważa.
Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze, a młodzież miała okazję przekonać się, że jest poważnie traktowana przez dorosłych. Kwestia powstania wrotowiska będzie rozważana – zapewnił Pan Burmistrz.

Centrum Nauki Kopernik

3 listopada zabraliśmy seniorów i młodzież z naszego ośrodka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

To zdecydowanie była udana wycieczka! Ogrom atrakcji, doświadczeń, zagadek. Nie sposób było zobaczyć wszystkiego!
To miejsce, które uczy poprzez zabawę. Zarówno seniorzy jak i młodzież z radością spacerowali po wystawach, zagłębiali się w tajemnice każdego stanowiska.

Za zdjęcia serdecznie dziękujemy panu Andrzejowi Buliczowi!

warszawa (21)
« 1 z 24 »

Jesienne stroiki

22815177_1444900905547555_738827450543269503_n
« 1 z 10 »

Za oknami piękna, złota jesień, a już niebawem dzień Wszystkich Świętych.

W związku z tym zapraszamy seniorów i młodzież do wspólnego przygotowania pięknych, jesiennych stroików.

Zajęcia w najbliższy poniedziałek, 23 października, o godz.15 30 poprowadzi Anna Koblak.

Można zabrać ze sobą kolorowe liście, kasztany, żołędzie, suszone kwiaty, szyszki i inne materiały, które mogą przydać się przy tworzeniu wymarzonego stroika.

WINCENTY DANEK – NAUCZYCIEL Z KRZESZOWIC

W ostatnich dniach mieszkańcami naszej gminy wstrząsnęła informacja o konieczności zmiany nazwy ulicy Danka w Krzeszowicach. Takie polecenie otrzymał samorząd w Krzeszowicach od Wojewody Małopolskiego.

Nawiązując do bieżących wydarzeń, serdecznie zapraszamy na spotkanie z doktorem Gabrielem Szusterem – historykiem, autorem biografii Wincentego Danka, który przybliży nam biografię profesora oraz jego działalność dydaktyczną na terenie Krzeszowic i okolicy.
Nie zabraknie także czasu na dyskusję o tej kontrowersyjnej decyzji.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 16 października, o godz. 16.00

Świętujemy Międzynarodowy Dzień Seniora

Wspólnie z Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach zaprosiliśmy seniorów z naszej gminy na imprezę z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora. Dla licznie przybyłych gości wystąpił znakomity Zespół Wokalny Retro działający przy Centrum Kultury Podgórza – Klub Rybitwy. Kierownikiem artystycznym zespołu jest Małgorzata Lesiewicz-Przybył, solistka Opery Krakowskiej. Krzeszowiccy seniorzy, wspólnie z koleżankami i kolegami z Krakowa, znakomicie się bawili śpiewając znane i lubiane piosenki.

Młodzież z naszego Ośrodka przygotowała dla seniorów wyśmienite przekąski, a seniorki przepyszne ciasta. 

Życzenia krzeszowickim i krakowskim seniorom złożyli burmistrz Wacław Gregorczyk, przewodniczący Rady Miejskiej Adam Godyń oraz zastępca dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach Paweł Czyż.

Więcej zdjęć na stronie Magazynu Krzeszowickiego: TUTAJ

dzień seniora (26)
« 1 z 35 »

Mini turniej w bule

Seniorzy i młodzież z naszego Ośrodka wzięli udział w finale mini turnieju w bule, organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Krzeszowickiej. Zabawa była przednia!

Młodzież z naszego Ośrodka reprezentowali Olga Krańska z Oliwią Dudek oraz Karolina Szczepanik i Szymon Gędłek.
Seniorów natomiast trio Zofia Godyń, Zofia Dyba i Zofia Tulicka!

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom finału!

bule (8)
« 1 z 9 »

Filmowe wieczorki w ostatni poniedziałek miesiąca!

Przez kolejne cztery jesienno-zimowe wieczory zapraszamy na spotkania, podczas których będziemy rozmawiać o kinie, filmach, ulubionych aktorach i reżyserach.

Na dobry początek tematem naszego spotkania będzie film Piotra Trzaskalskiego z 2012 roku – „Mój rower”

Serdecznie zapraszamy na godzinę 16!

O irydologii słów kilka

W poniedziałek, 17  września, o godz.15.00 zapraszamy na spotkanie z lek. med. Alicją Olmą, która opowie nam o dziale medycyny alternatywnej: irydologii, czyli badaniu naszego organizmu na podstawie tęczówki oka.

Serdecznie zapraszamy!

Ognisko na Ogródkach Działkowych KOLEJARZ

Wakacje oficjalnie pożegnane, praca ośrodka uroczyście zainaugurowana!

W poniedziałek, 11 września, zorganizowaliśmy na krzeszowickich ogródkach działkowych prawdziwą ucztę! Na stołach gościły przygotowane przez młodzież i seniorów ciasta i sałatki. Pieczone kiełbaski i ziemniaczki serwowaliśmy zarówno z grilla jak i z rozpalonego przez młodzież ogniska.
I choć momentami deszcz próbował nas wystraszyć, spędziliśmy jak zwykle urocze popołudnie, wspólnie śmiejąc się, rozmawiając i planując m.in zbliżającą się wielkimi krokami ośrodkową wycieczkę! 

Za zdjęcia serdecznie dziękujemy panu Marianowi Lewickiemu!

kolejarz (15)
« 1 z 15 »

Wracamy po wakacyjnej przerwie!

Już w najbliższy poniedziałek o godz. 15.30 zapraszamy na Szkolną 3, by przy kawie i ciastku podzielić się wakacyjnymi wspomnieniami i porozmawiać o planach na kolejne 4 miesiące.

Bądźcie z nami! 

Z wizytą w najbardziej kolorowej wsi w Polsce!

Położone na Powiślu Dąbrowskim Zalipie jest niezwykłą w skali naszego kraju, ale i całej Europy wsią, charakteryzującą się kolorowymi malowidłami na ścianach domów i ich otoczeniu.
Płoty, stodoły, a nawet psie budy są tam pokryte przepięknymi kwiatami. Pochodząca z XIX wieku tradycja jest pielęgnowana do dnia dzisiejszego – mieszkańcy organizują konkursy na najładniej przyozdobioną zagrodę.
Właśnie do Zalipia wybrali się uczestnicy zajęć Ośrodka Integracji Seniorów i Młodzieży prowadzonego w Krzeszowicach przez Fundację Kobieta w Regionie. Seniorzy i młodzież wzięli udział w warsztatach organizowanych w Domu Malarek, gdzie poznali dawne metody zdobień na zalipiańskich domach. Każdy miał okazję wykonać pędzel z brzozowego patyka rozbitego kamieniami, a następnie wypróbować pędzle z końskiego włosia. W ostatniej części warsztatów uczestnicy przyozdobili kolorowymi wzorami przedmioty użytkowe – łyżki, deseczki, łopatki – które stały się piękną pamiątkę z wizyty w Zalipiu.

Będąc w tamtych stronach nie sposób nie zajrzeć do Zagrody Felicji Curyłowej – najsłynniejszej malarki z Zalipia. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili również kościół św. Józefa Oblubieńca w Zalipiu oraz największą w Małopolsce synagogę w Dąbrowie Tarnowskiej, będącą Ośrodkiem Spotkań Kultur. Wycieczka była wydarzeniem kończącym pierwsze półrocze działalności Ośrodka.

W okresie wakacyjnym będzie on nieczynny, ale od września serdecznie zapraszamy na ulicę Szkolną 3 zarówno naszych starych znajomych, jak i nowe osoby, seniorów i młodzież, chcących wziąć udział w ciekawych zajęciach, zintegrować się i poznać niezwykłych ludzi.

_BAA7246
« 1 z 51 »

Gramy w bule!

W czerwcu już dwukrotnie gościliśmy w naszym Ośrodku pana Zbigniewa Durczoka ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krzeszowickiej, który zaraził nas pasją do pochodzącej z Francji gry w bule. Zabawa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony młodzieży jak i seniorów. Pomimo niejednokrotnie zaciętych rozgrywek sprawiają one frajdę starszym i młodszym uczestnikom.

 Majówka Hrabiny Zofii  w Krzeszowicach

27 i 28 maja beneficjenci Ośrodka Integracji Seniorów i Młodzieży wzięli udział w obchodach święta miasta – Majówce Hrabiny Zofii. W sobotę seniorzy wybrali się na zamek Tenczyn w Rudnie, by uczestniczyć w „Pikniku z Hrabiną”. Dzięki pani Bognie Wernichowskiej mogliśmy wysłuchać wielu ciekawostek o rodach Potockich i Tęczyńskich. Przy dźwiękach muzyki na żywo zwiedzaliśmy pięknie odnowiony zamek. Wielką atrakcją był także polonez i menuet tańczony na zamkowym dziedzińcu. W drugim dniu Majówki, już w Krzeszowicach, seniorzy i młodzież, często w strojach z epoki, wzięli udział w tradycyjnym polonezie na rynku.

Co w krzeszowickiej trawie piszczy?

W poniedziałek, 22 maja, o godz. 15.30 zapraszamy na wiosenny spacer po Krzeszowickich parkach. Zobaczymy jak przyroda budzi się do życia, nie zabraknie słodkiej przekąski pod Pałacem Potockich. Zbiórka na szkolnej 3!

Sznurkowa biżuteria

Uczestnicy dzisiejszych zajęć opuścili nasz Ośrodek z pięknymi własnoręcznie wykonanymi bransoletkami.

Seniorki i młodzież uważnie wpatrywali się w dziergane oczka, jednak efekty zdecydowanie były warte precyzyjnej pracy!

20170508_155926
« 1 z 6 »

 Afrykańskie slajdowisko!

W najbliższy wtorek, 25 kwietnia, na Szkolnej 3 niezwykłe slajdowisko!

Wraz z Klubem Wspinaczkowym TRAWERS zapraszamy na spotkanie z panem Jakubem Mitką, który opowie o swojej podróży do afrykańskiej Namibii.

Zaczynamy o godz. 18.00.

Noc Sów 2017

 

Zapraszamy do  obejrzenia galerii z Nocy Sów – zorganizowanej przez Fundację Kobieta w Regionie 1 kwietnia 2017 roku, w której udział wzięli m. in. seniorzy i młodzież z naszego ośrodka.

sowy 2017 (20)
« 1 z 40 »

Wielkanocne spotkanie na Szkolnej

W miniony poniedziałek wiosenne słońce zawitało do Ośrodka Integracji Seniorów i Młodzieży, a wraz z nim żonkile, tradycyjne jajeczka i domowe wypieki.

Na stołach pojawiły się pyszne baby, orzechowe drożdżówki, domowy chrzan z jajkiem, tradycyjny żurek i wiele innych smakołyków.

W miłej atmosferze składaliśmy sobie świąteczne życzenia, rozmawialiśmy o planach na święta i przepisach na  wielkanocne specjały.

jajeczko (10)
« 1 z 10 »

Przygotowujemy wielkanocne palmy.

Z kwiatów, które przygotowywaliśmy przez ostatnie tygodnie, gałązek bukszpanu, pięknych bazi i traw, seniorzy i młodzież przygotowali wspaniałe wielkanocne palmy, które teraz mogą zabrać ze sobą do Kościoła na święcenie! 🙂

20170403_171610
« 1 z 10 »

Wiosennie, kulinarnie i świątecznie!

Miniony poniedziałek. Ależ było pysznie!

Niebawem Wielkanoc, więc podczas naszego spotkania rozmawialiśmy o tradycjach świątecznych i potrawach, bez których nie wyobrażamy sobie tych dni. Żurek czy barszcz biały? Pascha czy mazurek? Z czego zrobić najlepszy farsz do mięsa?
Odpowiedzi były różne – w zależności od wieku i miejsca pochodzenia pytanego. Zyskaliśmy za to wiele nowych, ciekawych przepisów.

A że nic tak nie działa na apetyt jak rozmowy o jedzeniu – wspólnie przygotowaliśmy przepyszne, zdrowe przekąski. Świeże sałatki i twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem. Jedzenie migiem zniknęło ze stołów!

gotowanie  (6)
« 1 z 13 »

 

W poniedziałek, 27 marca, o 15.30 zapraszamy do wspólnego przygotowywania zdrowych, wiosennych przekąsek, podczas którego rozmawiać będziemy o świątecznych tradycjach w naszych domach i o potrawach, których nie może zabraknąć na Wielkanocnym stole.

 

„Kiedy do szpitala?”
Spotkanie z Maciejem Góralskim – ratownikiem medycznym.

Jutro o 15.30 na Szkolnej dowiemy się jak wykryć wylew oraz jakich objawów chorobowych nie warto bagatelizować.
Będzie też o pierwszej pomocy i o tym jak mało trzeba, żeby uratować komuś życie.

Zapraszamy!

JUŻ NIEDŁUGO TŁUSTY CZWARTEK!

Przygotowujemy i zjadamy ostatkowy chrust!

chrust (13)
« 1 z 13 »

 

W poniedziałek, 20 lutego, o godz. 15.30 zapraszamy na wspólne przygotowywanie ostatkowego chrustu!

Zagniatamy, przewijamy, smażymy i w końcu zjadamy – wspólnie raźniej! 🙂

Do zobaczenia na Szkolnej!

Faworki 5

Kwiaty do stworzenia palm Wielkanocnych!

13 lutego o 15.30 warsztaty z Anną Koblak. Rozpoczynamy przygotowanie kwiatów z bibuły, z których potem wykonamy Palmy Wielkanocne.
Zapraszamy na Szkolną 3!

maxresdefault

Krzeszowicka balneologia kiedyś i dziś

W miniony poniedziałek naszymi gośćmi byli Panowie Andrzej Osiniak i Artur Baranowski – dyrekcja Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu w Krzeszowicach.
Słuchacze mogli dowiedzieć się wiele ciekawych informacji o historii i funkcjonowaniu krzeszowickiej balneologii, chętnie zadawali pytania o rodzaje oferowanych zabiegów i czas oczekiwania przyjęcie na poszczególne z nich.

20170206_160107
« 1 z 7 »

Spotkanie z panią Teresą Czerny

W ubiegłą środę, 1 lutego, mieliśmy zaszczyt gościć w naszym ośrodku panią Teresę Czerny – laureatkę ubiegłorocznej nagrody „Źródło sukcesu” w kategorii człowiek.

Pani Teresa jest wychowanką Państwowego Zakładu Wychowawczo-Naukowego w Krzeszowicach, nauczycielką, polonistką, jedną z założycielek Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krzeszowickiej.

Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać bardzo ciekawych historii o tym jak wyglądało życie w Państwowym Zakładzie Wychowawczo-Naukowym – harmonogramie dnia młodzieży, nauczaniu  i rozrywkach.

Pani Teresa opowiedziała także o swoim dzieciństwie, czasach wojny oraz o tym jak z Lwowa jej rodzina przywędrowała do Polski.

teresa czerny (5)
« 1 z 5 »

 

Warsztaty plastyczne z Anną Koblak

ani warsztaty (3)
« 1 z 10 »

Coś z niczego czyli piękne koszyczki z szarego papieru!

Już jutro o godz. 15.30 w naszym Ośrodku warsztaty z Anią Koblak.

Serdecznie zapraszamy!  

P4030908

Biżuteria z filcu na Dzień Babci!

Już jutro, w poniedziałek – 16 stycznia, w naszym ośrodku wykonywać będziemy biżuterię z filcu – idealny prezent na zbliżający się Dzień Babci i nie tylko!
Warsztaty poprowadzi Anna Koblak.

Zapraszamy na godz. 15.30!

kolorowy-naszyjnik-z-filcu-bizuteria-filcowy,pmcfqqjpnzfnzkqt

Działamy dalej!

Witamy w nowym, 2017 roku!

Z radością informujemy, iż oferta złożona przez Fundację Kobieta w Regionie wygrała rozpisany przez Gminę konkurs, a nasz ośrodek będzie nadal działał!

W związku z tym zapraszamy seniorów i młodzież już jutro, 2 stycznia,
o godz.16.00 na spotkanie organizacyjne, podczas którego rozmawiać będziemy o naszych planach i oczekiwaniach na kolejny rok działalności.

Zdjęcie użytkownika Ośrodek integracji seniorów i młodzieży w Krzeszowicach.

Opłatek w doborowym towarzystwie!

W poniedziałek, 19 grudnia, w świątecznie ozdobionej sali Ośrodka Integracji na Szkolnej, wraz z seniorami
i młodzieżą spotkaliśmy się na przedświątecznym spotkaniu opłatkowym. Wspólnie życzyliśmy sobie samych wspaniałości w przyszłym roku, śpiewaliśmy kolędy, na gitarze akompaniowała nam Matylda – jedna z uczestniczek naszych zajęć.

Na stołach nie zabrakło pysznego barszczyku, kapuśniaczków i słodkich smakołyków.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz miejskich – pan burmistrz Wacław Gregorczyk, przewodniczący Rady Miejskiej pan Adam Godyń oraz Panie Ewa Gędłek – dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzeszowicach oraz Katarzyna Szymczycha – kierownik działu administracyjno-prawnego GOPS, która nadzoruje nasz projekt.

Zaproszeni goście mogli podziwiać wystawę, która przygotowaliśmy ze zdjęć wykonanych podczas całego roku działalności Ośrodka. Skłoniły one uczestników zajęć do wspomnień i planów na, miejmy nadzieję, kolejny rok funkcjonowania naszej placówki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten poniedziałkowy wieczór!

 

opłatek 2016 (11)
« 1 z 14 »

Warsztaty świąteczne

Już za dwa tygodnie Wigilia! Rozpoczynamy zatem przygotowania świąteczne.

W poniedziałek, 12 grudnia, o 15.30 Anna Koblak poprowadzi w naszym ośrodku warsztaty ozdób świątecznych ze słomy i papieru.

Jeśli chcesz samodzielnie wykonać piękną, papierową kulę, ciekawy łańcuch, lub inne jedyne w swoim rodzaju ozdoby – zapraszamy na Szkolną!

 

hqdefault

 

Grudniowy plan zajęć Ośrodka

Zachęcamy do zapoznania się z naszym „rozkładem jazdy” na najbliższy miesiąc. 🙂 pobierz-plan

zrzut-ekranu-2016-12-07-01-50-45

Wyjazdowe malowanie bombek!

26 listopada wybraliśmy się na wycieczkę do fabryki bombek DEKORA
w Miechowie. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zwiedzić miejsce, w którym powstają bańki, posłuchać opowieści osób pracujących w tym miejscu. Odbyły się także warsztaty, podczas których każdy własnoręcznie ozdabiał swoje własne bombki. Szczególnie ta atrakcja przypadła do gustu naszym benficjentom. Ogromne ilości kolorowych farb i brokatów musiały zrobić wrażenie na każdym, kto znalazł się w pracowni. Będąc w Miechowie nie mogliśmy nie zwiedzić przepięknej Bazyliki Grobu Bożego z podarowaną przez Ojca Świętego Jana Pawła II kopią Całunu Turyńskiego.
Udało nam się zwiedzić także o Muzeum Ziemi Miechowskiej, po którym oprowadził nas zamówiony przewodnik.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej wyprawy!

Miechów (78)
« 1 z 78 »

Porozmawiajmy o naturze! 🙂

Już w najbliższy poniedziałek, 5 grudnia, o godz. 15.30 w naszym Ośrodku niezwykłe spotkanie. Prezentację pt. „Sieć Natura 2000 a Gmina Krzeszowice” wygłoszą dr hab. Joanna Gałosz z instytutu Botaniki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Wojciech Gałosz ekolog, podróżnik, znawca środowiska i lokalnej historii.

Serdecznie zapraszamy!

 

natura_2000

System językowo-migowy w Ośrodku Integracji!

W poniedziałek, 28 listopada, o 15.30 zapraszamy na spotkanie podczas którego poznamy podstawy systemu językowo-migowego!

System językowo-migowy ma na celu wspieranie komunikacji między słyszącymi i niesłyszącymi, dlatego jest on połączeniem znaków migowych i gramatyki fonicznego języka polskiego.

Przyjdź i migaj z nami!

Zdjęcie użytkownika Ośrodek integracji seniorów i młodzieży w Krzeszowicach.

Kulturalne podróże dookoła Świata – Nowa Zelandia!

Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o kraju rugby, kiwi i niezwykłych krajobrazów, ojczyźnie Petera Jacksona Russella Crowe’a i Lorde, zapraszamy na kolejne spotkanie z serii „Kulturalne podróże dookoła świata”.

W poniedziałek, 21 listopada, o godz. 15.30 wybierzemy się na wycieczkę do przepięknej Nowej Zelandii – nie może Was zabraknąć!

uid_fe01cc20da34c8bc3fb432950ee6d9991458811715212_width_633_play_0_pos_0_gs_0_height_355

Relaksacja i joga śmiechu

Wyjątkowa okazja do skorzystania z treningu relaksacyjnego pod okiem pani psycholog Emilii Owoc.
Przyjdź, rozluźnij swoje ciało i oczyść myśli!

Zapraszamy w poniedziałek, 14 listopada, o godz. 15.30.

relaksacja2

Warsztaty rękodzieła – wieńce z siana

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszych warsztatów:

wianki  (5)
« 1 z 7 »
31 października o 15.30 zapraszamy seniorów i młodzież do udziału w zajęciach podczas których wykonywać będziemy piękne wieńce z siana, szyszek, orzechów i innych naturalnych ozdób – idealnie wpisujące się w jesienną aurę.
wianeksusz1

„Krzeszowickie dotknięcie historii”

W poniedziałek o godz. 15.30 zapraszamy seniorów i młodzież na spotkanie z niezwykłym gościem!

Stanisław Czesław Kurdziel publicysta, historyk literatury, teatrolog, emerytowany nauczyciel języka polskiego, opowie o historii naszego pięknego miasteczka, rodzinie Potockich, zabytkach, codzienności.

Z pewnością nie zabraknie też rozważań nad tym co obecnie dzieje się w Krzeszowicach oraz nad przyszłością naszej małej ojczyzny.

Serdecznie zapraszamy, warto przyjść i posłuchać! 🙂

Zdjęcie użytkownika Ośrodek integracji seniorów i młodzieży w Krzeszowicach.

Tańce dla Seniora!

W ramach zajęć gimnastycznych w naszym Ośrodku, 7 i 14 września choreoterapeutka Monika Dudek poprowadziła dla naszych beneficjentów zajęcia taneczno-ruchowe.
Każdy z uczestników mógł wsłuchać się w swoje ciało, zrelaksować, poddać kojącej mocy ruchu i muzyki.
Seniorzy poznali także kilka tańców – polskiego chodzonego, tańce litewskie, poloneza i inne.

tańce 14 (10)
« 1 z 31 »

Zapraszamy do gry w szachy! 🙂

zrzut-ekranu-2016-09-19-18-32-49

12 września zapraszamy na kulinarną ucztę! 🙂

Zrzut ekranu 2016-09-06 17.43.52

 

COTYGODNIOWE SPOTKANIA KOMPUTEROWE!

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów chcących podszkolić się w obsłudze komputera w każdy wtorek o godz.15.00.

Podczas naszych spotkań skupimy się na podstawowych czynnościach takich jak tworzenie i pisanie dokumentów, obsługa poczty mailowej i korzystanie z przeglądarek internetowych.

Będzie można także skonsultować konkretne problemy z jakimi spotykają się Państwo podczas pracy na komputerze.

14238096_1079882605382722_3519697788693606101_n

Nowe godziny funkcjonowania Ośrodka

Szanowni Państwo,

informujemy, iż od września Ośrodek Integracji Seniorów i Młodzieży będzie czynny:

PONIEDZIAŁKI– w godz. 15.00-19.00

w tym od 18.00 spotkania z członkami Klubu Wspinaczkowego TRAWERS Krzeszowice

WTORKI – w godz. 15.00-19.00

w tym od 17.00 – zajęcia z robótek ręcznych

ŚRODY – 9.00-13.00

Gimnastyka dla Seniorów

Ponadto zapraszamy zawsze w godzinach funkcjonowania Ośrodka na kawę, herbatę. Można u nas poczytać aktualną prasę, porozmawiać, zapytać o problemy z komputerem lub telefonem.

 

W Pacanowie Kozy kują! 🙂

29 sierpnia, tuż przed zakończeniem wakacji i rozpoczęciem nowego roku szkolnego, beneficjenci naszego Ośrodka udali się na wycieczkę.

Nasz wyjazd składał się z dwóch części. Pierwsza z nich to wizyta w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie.29 sierpnia, tuż przed zakończeniem wakacji i rozpoczęciem nowego roku szkolnego, beneficjenci naszego Ośrodka udali się na wycieczkę.

W mieście Koziołka Matołka seniorzy i młodzież udali się w niezwykłą podróż, podczas której na swojej drodze spotkali bajkowe postacie z Polski i całej Europy. Historie Królewny Śnieżki, Bolka i Lolka, Kota Filemona czy Misia Uszatka okazały się być doskonale znane zarówno młodym jak i starszym uczestnikom wyjazdu, a interaktywne muzeum przysporzyło jednym i drugim wiele frajdy.

Kolejny punkt na naszej trasie to „miasto na siedmiu wzgórzach”, czyli przepiękny Sandomierz.
W mieście Ojca Mateusza podziwialiśmy przepiękną bazylikę, klimatyczne uliczki i kamienice. Nie zabrakło czasu na skosztowanie przepysznych pierogów i tradycyjnych lodów z sandomierskiego rynku.

Pogoda i dobre nastroje dopisywały, do Krzeszowic wróciliśmy dopiero wczesnym wieczorem. Pomimo zmęczenia nikt nie żałował tak aktywnie spędzonego czasu. :)

pacanow (27)
« 1 z 27 »

 

Karciane przedpołudnie w Ośrodku Integracji! 🙂

Jeśli szukasz partnera do brydża, chcesz nauczyć się kanasty, zagrać pana lub makao – dołącz do nas!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych w najbliższy poniedziałek od godziny 9.30 🙂

(Nie gramy na pieniądze, tylko dla dobrej zabawy! 😉 Mile widziane dodatkowe talie kart. )

 Seniorzy i młodzież nadal w drodze! 🙂

W ostatnim czasie Seniorzy i Młodzież z naszego Ośrodka „działali” bardziej stacjonarnie – odbyły się warsztaty taneczne z choreografką Moniką Dudek – prezes Fundacji „Kobieta w Regionie”, a także „Śniadanie mistrzów” podczas którego mieliśmy przyjemność degustować różnego rodzaju pyszności ze spiżarni naszych beneficjentów – pyszne dżemy, ogórki, papryczki i wiele innych. Teraz wracamy do wycieczek po naszej gminie.

Dziś podbijaliśmy Miękinie! Były wspólne śpiewy, ognisko, zwiedzanie dawnego kamieniołomu i okolic stawu.
Serdecznie dziękujemy pani Tosi i Milenie za przygotowanie pysznego poczęstunku!

Część grupy zdecydowała się wrócić do Krzeszowic pieszo – drogą Tęczyńską, podziwiając cudowną panoramę okolicznych wsi i piękne góry na horyzoncie.

miękinia (5)
fot. Jadwiga Godyń
« 1 z 5 »

Wakacyjnych wycieczek ciąg dalszy! 🙂

W miniony czwartek wybraliśmy się na wycieczkę do doliny Kluczwody. Pomimo tego, że trasa miejscami była dość wymagająca, nasi seniorzy i młodzież doskonale dali sobie radę z przejściem czarnym szlakiem. Podziwialiśmy piękną roślinność, ostańce wapienne, ruiny zamczyska.
Zarówno pogoda jak humory dopisały! 🙂

Natomiast w poniedziałek, 25 lipca, urządziliśmy w Karniowicach piknik! Cudowne widoki, urocze towarzystwo, piękny sad a w nim ognisko. Nie zabrakło pysznego poczęstunku a wspomnienia dawnych dziecięcych zabaw umilały szybko mijający czas.
Pogoda nam sprzyjała – dopiero po powrocie Krzeszowice przywitały nas deszczem.

Zapraszamy do zobaczenia kilku zdjęć z tych wyjazdów:

zelków (6)
« 1 z 13 »

Warsztaty Zielarskie w Rudnie

W miniony czwartek wzięliśmy udział w warsztatach zielarskich w Rudnie, organizowanych w tamtejszej szkole przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rudno oraz Fundację Kobieta w Regionie.

O właściwościach polnych ziół oraz o tym co powinno się znaleźć w tradycyjnym bukiecie na święto Matki Boskiej Zielnej Seniorom i Młodzieży opowiadała miejscowa zielarka – niezawodna Elżbieta Augustynek.
Podczas spotkania nie zabrakło wnikliwych pytań a także – zgodnie z tematyką spotkania – przepysznych ziołowych ciasteczek przygotowanych przez jedną
z naszych seniorek.

Serdecznie dziękujemy za bardzo interesujące warsztaty i cudowną atmosferę.

rudno zioła (19)
« 1 z 18 »

 

Wakacyjne wycieczki

Zapraszamy do śledzenia na bieżąco fotorelacji z naszych wycieczek po mniej i bardziej znanych zakątkach gminy Krzeszowice! :)

13621330_1124917894242039_1969592524_o
« 1 z 29 »

 Wyjazd do Muszyny

20 czerwca Seniorzy i Młodzież z naszego Ośrodka wybrali się na wycieczkę do Muszyny. Deszcz, który postraszył nas przed wyjazdem zostawiliśmy w Krzeszowicach, by przez cały dzień cieszyć się cudownym słoneczkiem! 🙂

Poza zaplanowaną wizytą w ogrodach sensorycznych udało nam się zwiedzić również wspaniałe ogrody biblijne. Serdecznie dziękujemy naszej przewodniczce – pani Zuzannie!

W drodze powrotnej zahaczyliśmy też o przepiękną Krynicę. 🙂

kurdxiel
« 1 z 46 »

Chemia w życiu codziennym

W miniony czwartek nasi seniorzy wysłuchali prezentacji pani Agnieszki Ładochy – doktorantki Akademii Górniczo-Hutniczej
w Krakowie. Tematem spotkania była chemia w życiu codziennym człowieka.
Po prezentacji nie zabrakło ciekawej dyskusji i szczegółowych pytań ze strony seniorów.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach za możliwość przeprowadzenia wykładu w sali Pałacu Vauxhall.

20160616_124429
« 1 z 6 »

Malowanie na szkle

Wczoraj malowaliśmy kwiat paproci! Jako że jego poszukiwania ciągle trwają, mogliśmy puścić wodze wyobraźni.
Oto efekty naszej pracy :)

Serdecznie dziękujemy niezawodnej pani Ani Koblak za przeprowadzenie zajęć! :)

 

20160613_183627
« 1 z 10 »

TEST – QUEST!

W najbliższy poniedziałek w ramach zajęć nordic walking zapraszamy Seniorów oraz Młodzież do wspólnego testowania naszej trasy questingowej.

Podczas Majówki Hrabiny Zofii quest testowali turyści i mieszkańcy. Teraz my, na spokojnie, możemy przeanalizować wyniki naszej pracy, wprowadzić drobne zmiany lub poprawki.

Wspólny spacer rozpoczniemy o 16.30 na Dworcu PKP w Krzeszowicach. Serdecznie zapraszamy!

Zrzut ekranu 2016-06-04 12.38.00

Przedłużamy Dzień Dziecka!

W ciągu całego miesiąca zachęcamy do przynoszenia do naszego Ośrodka swoich zdjęć z dzieciństwa.
Po zeskanowaniu ich i wydrukowaniu stworzą one piękną dekoracje naszej sali i będą okazją do wspominania cudownych lat dziecięcych. 🙂

Nie pokazuj nikomu fotografii, którą do nas przyniesiesz – pod koniec miesiąca zorganizujemy konkurs polegający na rozpoznawaniu do kogo należą poszczególne zdjęcia!

Zapraszamy seniorów i młodzież do wspólnej zabawy!

Majówka na bis – czyli u Zosi na imieninach! 😉

 
W najbliższy poniedziałek, 30 maja, o godz. 17.15 zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Buliczem, który zaprezentuje nam zdjęcia oraz filmiki wykonane podczas Majówki Hrabiny Zofii!
 
Zachęcamy również innych seniorów i młodzież do podzielenia się swoimi zdjęciami wykonanymi podczas święta miasta! 🙂

 Majówka Hrabiny Zofii i goście z Porąbki Iwkowskiej

W niedzielę, 22 maja, odwiedzili nas seniorzy i młodzież z Ośrodka Integracji w Porąbce Iwkowskiej aby uczestniczyć w obchodach Majówki Hrabiny Zofii. Wspólnie zjedliśmy „Śniadanie na trawie”, krzeszowiccy seniorzy oprowadzili gości po naszym pięknym mieście i okolicy.

Na pamiątkę każdy z gości otrzymał uroczą „Zosię z Krzeszowic” wykonaną przez Annę Koblak.

Naszym gościom serdecznie dziękujemy za wizytę i mamy nadzieję – do zobaczenia wkrótce!

13244765_1728762470723031_8604617632206334567_n
« 1 z 9 »

Testuj quest o Krzeszowicach!

Podczas Majówki Hrabiny Zofii mieszkańcy Krzeszowic oraz turyści po raz pierwszy testowali nasz quest! 🙂

W tworzeniu questu brali udział seniorzy i młodzież z naszego Ośrodka – wymyślali trasę i poszukiwali ciekawostki o Krzeszowicach.

Wierszowaną wersję testową ułożyła tuż przed Majówką dwójka zapaleńców: Anna Ropka i Michał Katarzyński. Dziękujemy!

Teraz czekamy na Państwa opinie, sugestie, uwagi. Quest można pobrać w naszym Ośrodku przy Szkolnej 3 oraz Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach

13237807_1011541928883457_8526053805748892836_n

Nasze majówkowe podboje!

2 maja 2016 seniorzy i młodzież z naszego Ośrodka rozwiązywali quest o Tenczynku – piękna pogoda, zagadki, ciekawe historie i wspomnienia.

Naszą trasę zakończyliśmy wspaniałym poczęstunkiem i ogniskiem z kiełbaskami!

foto: Danuta Kurdziel

P5021387
« 1 z 6 »

Czwartek (12 maja) w Ośrodku Integracji!

Już w najbliższy czwartek:

11.00 – próba i przymiarki kostiumów Seniorów na Majówkę Hrabiny Zofii (Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach)

w Ośrodku przy Szkolnej 3:
od 14.30 – Gry i zabawy integracyjne dla seniorów i młodzieży –
w planach – statki, państwa miasta i inne.

od 15.00 – gramy w petanque (bule)! Zbiórka w Ośrodku,następnie boisko przy szkole podstawowej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! 🙂

Nowe godziny otwarcia Ośrodka!

Szanowni Państwo,

przypominamy, że od maja zmieniły się godziny pracy naszego ośrodka.

Zapraszamy w poniedziałki od 15.00 do 19.00,

we wtorki od 9.00 do 13.00

oraz w czwartki od 12.00 do 16.00.

Przypominamy, że nadal intensywnie tworzymy quest poświęcony Krzeszowicom oraz przygotowujemy się do Majówki Hrabiny Zofii!

Zachęcamy do tworzenia własnych stylizacji z epoki i wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszy kapelusz, organizowany przez CKIS w Krzeszowicach.

 Bule w Ośrodku Integracji Seniorów i Młodzieży!

Z inicjatywy pana Zbigniewa Durczoka ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krzeszowickiej rozpoczynamy nowe zajęcia – bule (petanque).

To prosta gra dla osób w każdym wieku, niewymagająca ani drogiego sprzętu, ani specjalnego przygotowania czy terenu. Szczególnie popularna wśród mężczyzn, ale grają w nią także z powodzeniem kobiety oraz młodzież.
Gra wywodzi się z Francji, jest niezwykle popularna w całej zachodniej Europie i poza jej granicami.
ZASADY i przykładowa rozgrywka:
https://www.youtube.com/watch?v=Cj1BaQI-Y2w
 
Pierwsze spotkanie: wtorek, 12 kwietnia o godz. 15.00 – spotykamy się w Ośrodku przy ul. Szkolnej 3!Serdecznie zapraszamy! :)
pobrane

TWORZYMY QUEST O KRZESZOWICACH

Zapraszamy na spotkania, podczas których pracować będziemy nad stworzeniem questu o Krzeszowicach.

Poniedziałki godz. 16.00 – Ośrodek Integracji Seniorów i Młodzieży – ul. Szkolna 3

Już w przyszłym tygodniu – 11 kwietnia – o godz. 16.00 spotykamy się na krzeszowickim Dworcu PKP ( I peron) i wyruszamy w miasto, by szukać ciekawych zakątków i interesujących informacji!

Questing to niezwykle popularna w ostatnich latach forma aktywnego spędzania czasu. Łączy w sobie elementy gry miejskiej i podchodów. Pozwala odkryć na nowo dobrze znane miejsca, łączy pokolenia, buduje wspólną tożsamość, jest dobrym sposobem na promocje regionu.

DOŁĄCZ DO NAS JUŻ DZIŚ! 🙂

 

new-11

Relaksacja w Ośrodku Integracji Seniorów i Młodzieży

We wtorek, 5 kwietnia, o godz. 17.15 zapraszamy na zajęcia relaksacyjne prowadzone przez panią psycholog Emilię Owoc.

Krzeszowicki quest

W najbliższy poniedziałek, 4 kwietnia, o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie z krzeszowickimi harcerzami.

Rozpoczynamy pracę nad tworzeniem questu o Krzeszowicach.

Wszystkich miłośników zagadek, quizów, podchodów a przede wszystkim historii naszej małej ojczyzny zapraszamy do współtworzenia zagadkowej trasy!

Mamy nadzieję, że efekty naszej pracy zostaną wydane i wszyscy mieszkańcy gminy oraz przybyli turyści będą mogli dzięki nam sprawdzić swoją wiedzę i orientację w terenie!

Niedziela Palmowa w Lipnicy Murowanej

 

21
fot. Andrzej Bulicz
« 1 z 26 »

Pisanki w Wielki Poniedziałek

Zapraszamy seniorów oraz młodzież na kolejne spotkanie pisankowe!

PONIEDZIAŁEK 21 marca – godz. 16.30 – Szkolna 3! 🙂
Warsztaty poprowadzi Anna Koblak.

Zdjęcie użytkownika Ośrodek integracji seniorów i młodzieży w Krzeszowicach.

Robimy palmy wielkanocne!

Palma wielkanocna – robiliśmy i zrobiliśmy!
W Niedzielę Palmowa poświecimy ja na podczas uroczystości w Lipnicy Murowanej.

Dziękujemy pani Elżbiecie Augustynek za moc wiadomości
i praktyczne rady i pomoc 🙂

A (12)
« 1 z 12 »

Palmy Wielkanocne

W poniedziałek o 16.00 w Ośrodku Integracji odbędą się warsztaty, podczas których wykonamy tradycyjne wielkanocne palmy.
Zajęcia poprowadzi Elżbieta Augustynek.

Jeśli ktoś ma, prosimy o zabranie ze sobą gałązek bukszpanu, jałowca, derenia, głogu i cyprysa.

Palmę przyozdabiać będziemy własnoręcznie robionymi kwiatami z bibuły.

Nasze dzieła poświęcone zostaną podczas wycieczki do Lipnicy Murowanej na największy w Polsce konkurs palm wielkanocnych.

Serdecznie zapraszamy!

 

Zachęcamy również do zapoznania się z artykułem Palmy Krakowskie autorstwa Moniki Dudek i Elżbiety Augustynek.

 

6c52631ec3d4cddfdab5a34581dd3c32_XL

Dzień Kobiet w naszym Ośrodku

Dziś u nas w Ośrodku: Leonard Cohen, Eleni, Freddie Mercury, Halina Kunicka i Mieczysław Fogg! 😉

Największych przebojów tych, i wielu innych gwiazd słuchaliśmy podczas zorganizowanego z okazji Dnia Kobiet koncertu życzeń.

W miłej atmosferze, przez kilka godzin słuchaliśmy dedykowanych sobie wzajemnie największych szlagierów polskiej i światowej muzyki.

Dla wszystkich Pań raz jeszcze – wszystkiego najlepszego!

Malujemy pisanki! 🙂

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami!

Seniorzy i młodzież z naszego Ośrodka malowali dziś pisanki do wielkanocnego koszyczka.

Za przygotowanie warsztatów serdecznie dziękujemy niezawodnej pani Ani Koblak

20160307_174927
« 1 z 16 »

8 marca – Dzień Kobiet!

We wtorek zapraszamy Państwa na wyjątkowy Koncert Życzeń 🙂

Najpiękniejsze przeboje i miła atmosfera.

Ośrodek Integracji Seniorów i Młodzieży – Szkolna 3 – godzina 17.00

Zdjęcie użytkownika Ośrodek integracji seniorów i młodzieży w Krzeszowicach.

Tradycyjne pisanki malowane woskiem

Już w najbliższy poniedziałek o godzinie 16.30 pod okiem Anny Koblak będziemy ozdabiać wydmuszki jaj gęsich metodą batikową.

Na pisanki naniesiemy woskiem różnie wzory następnie zabarwimy je barwnikami. Po starciu wosku na skorupce uwidocznią się nasze zdobienia.

Wykonane na zajęciach pisanki zabieramy ze sobą do domu. Będą one przepiękną ozdobą wielkanocnego koszyczka :)

Serdecznie zapraszamy!

10411736_1573550496244230_6911385754828107737_n

Agaty z Rudna w Ośrodku Integracji!

We wtorek 1 marca o godzinie 17.15 zapraszamy do Ośrodka Integracji Seniorów i Młodzieży na spotkanie z Andrzejem Buliczem oraz Witoldem Kopruchą.

Tematem spotkania będzie wyjątkowa kolekcja agatów pochodzących z Rudna.

Niektóre egzemplarze będziemy mieli okazję podziwiać na żywo, inne na przepięknych fotografiach.Posłuchamy też o ich historii i pochodzeniu.

Zapraszamy!:) fot. 000

 Co dobrego w naszej Gminie?

29 lutego o godzinie 17.00 w naszym Ośrodku gościć będziemy Pana Burmistrza Wacława Gregorczyka.

Zapraszamy seniorów oraz młodzież na spotkanie podczas którego rozmawiać będziemy o sprawach dotyczących naszej Gminy, aktualnościach, pozytywach i wątpliwościach.

Serdecznie zapraszamy! :) herb_png_mini

Owce w sieci” – możliwości i zagrożenia w Internecie.

W najbliższy poniedziałek o godz. 15.30 zapraszamy na spotkanie, podczas którego rozmawiać będziemy o tym jak bezpiecznie korzystać z zasobów Internetu.

Serdecznie zapraszamy!

 

maxresdefault

Zajęcia relaksacyjne

W ubiegły wtorek seniorzy z naszego ośrodka wzięli udział
w zajęciach relaksacyjnych prowadzonych przez panią psycholog Emilię Owoc.
Przy przygaszonym świetle i spokojnej muzyce można było wyciszyć się, uspokoić mięśnie i umysł.

Niebawem kolejne spotkanie z panią Emilią!

 

20160216_165836 20160216_165848 20160216_165858

Piszą o nas! 🙂

W najnowszym wydaniu „Gwarka Małopolskiego” obszerny artykuł na temat naszego Ośrodka!

Zachęcamy do lektury

Gwarek Małopolski: Młodzież i Seniorzy razem! 

 

images

 

Nordic walking – zmiana godziny!

Drodzy uczestnicy wtorkowych zajęć!

Uprzejmie informujemy, że od 16 lutego zajęcia z nordic walking będą rozpoczynać się o godz. 16.15.

Spotykamy się jak zwykle przy ławeczce Kazimierza Wyki na placu Kulczyckiego.

Zapraszamy!

 12342783_921823567855294_5214532034478892897_n

Walentynkowe warsztaty z Anną Koblak

Już niedługo Walentynki 🙂

Z tej okazji zapraszamy na warsztaty z Anną Koblak, podczas których wykonywać będziemy piękne papierowe ozdoby.

Przyjdź do Ośrodka w poniedziałek, 8 lutego, o godz. 15.30 i wykonaj własnoręcznie prezent dla swojej drugiej połówki!

azurowe-serca-walentynki

Wycieczka do Tyńca

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki Seniorów i młodzieży do klasztoru oo. Benedyktynów w Tyńcu.

 

P1030401
« 1 z 22 »

Warsztaty kulinarne

Wczorajsze popołudnie spędziliśmy przygotowując pyszne przekąski pod okiem Pani Ulli z bloga http://kuchnianawzgorzu.pl/. Bardzo dziękujemy za wspaniałą atmosferę i świetne przepisy! 🙂 
Po degustacji dań i słodkich pyszności przyszedł czas na wspólną grę w kalambury 🙂